sestdiena, 2018. gada 26. maijs

Rīgas 25. vidusskolas komanda Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu izlaidumā


   2017./2018. mācību gadā Rīgas 25. vidusskola iesaistījās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu projektā.
   Tas ietvēra gan atklāto stundu vadīšanu, gan dalību aptaujās un konkursos, kā arī ar Eiropas Savienību saistītu pasākumu organizēšanu. Visu gadu tika cītīgi strādāts pie skolēnu iepazīstināšanas ar Eiropas institūciju darbību, kā arī ES galveno vērtību izplatīšanas skolā.
   2018. gada 25. maijā Eiropas Savienības mājā notika vērienīgā projekta gada noslēguma pasākums jeb Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu izlaidums. Tajā tika aicināti ierasties četrdesmit vienas skolas skolotāji un audzēkņi, lai veiktu sava darba kopsavilkumu un iegūtu balvas par īpašu uzcītību.
   Jau no rīta mūsu skolas pārstāvji devās uz Eiropas Savienības māju, kur pirms pasākuma tika pasniegtas vieglas uzkodas. Kad bija sapulcējušies visi uzaicinātie, izlaidums varēja sākties. Ievadā jeb oficiālajā daļā tika teiktas svinīgās uzrunas un sirsnīgi apsveikuma vārdi. Jaunos vēstniekus uzrunāja Eiropas Parlamenta Informācijas biroja vadītāja Marta Rībele, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, kā arī īpašais pasākuma viesis - Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.
   Pēc uzrunām sākās apbalvošana, kuras laikā katrai skolai tika pasniegta uzticības zīme - goda plāksne, kas lepni vēsta, ka tā ir Vēstnieku skola. Saņemot balvu, tika īpaši izcelta mūsu skolas prāvā komanda. Atšķirībā no citām skolām, kur no katras bija atbraukuši tikai divi audzēkņi, mēs bijām pieci. Balvas tika pasniegtas arī gada laikā pildīto aptauju un nelielo konkursu uzvarētājiem, un galu galā apdalīts netika neviens. Dažas skolas par īpaši aktīvu darbību ieguva arī lielo balvu - braucienu uz Eiropas Parlamentu Briselē vai Strasbūrā.
   Pasākuma oficiālo daļu noslēdza kopīga foto izveide pie Eiropas Savienības mājas durvīm. Visu skolu pārstāvji lepni smaidīja ar Vēstnieku skolas plāksnēm rokās, gandarīti par padarīto darbu un saņemto atalgojumu.
   Pēc fotografēšanās viesi tika sadalīti divās grupās. Skolēni devās uz atsevišķu telpu kopā ar žurnālistu un filozofu Haraldu Burkovski. Viņš sniedza jaunajiem vēstniekiem īsu ieskatu par to, kā pareizi prezentēt sevi, radīt patīkamu pirmo iespaidu un izvērtēt citus. Tikmēr ar skolotājiem palika Eiropas Kustības Latvijā locekle Liene Valdmane.
   Pēc noteiktajām četrdesmit minūtēm, ko ilga šī nodarbība, skolēni un skolotāji mainījās vietām. Pasniedzēji devās pie Haralda Burkovska, bet audzēkņi atgriezās telpā, kur notika oficiālā daļa. Tur viņus sagaidīja Liene Valdmane, kas interaktīvā veidā palīdzēja katram izpaust galvenās lietas, ko skolēni iemācījās mācību gada laikā. Šīs nodarbības beigās skolēni apmainījās ar iepriekš sagatavotām dāvaniņām, kas raksturoja viņu darbību Vēstnieku skolu projektā.
   Noslēgumā tika izteikti vārdi, ka nekas vēl nav beidzies. Šis bija tikai viens gads, kura laikā gan skolēni, gan arīdzan skolotāji mācījās organizēt pasākumus un ieguva jaunas zināšanas par Eiropu. Vēl priekšā nākamais gads, kad darbs tiks turpināts ar jaunu sparu un degsmi.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru