piektdiena, 2009. gada 27. novembris

Ekskursijas diena 2009.gada23.septembris

2009. gada 23. septembris. Ekskursiju diena.
Apmācies, lietains trešdienas rīts. Kur vien skatiesu vērs, itin visur jatras bērnu galvas un priecīgas skolotājas. Pie skolas gara autobusu rinda.
11.a un 12.a klases gatavojas aizbraukšanai. 12.a aiziet sēdet beigās- tālāk no skolotāju acīm un sarunām. 11.a savukārt apsēžas uzreiz aiz skolotājām, kuras šež pašā priekša, nepievēršot uzmanību saviem audzinājamiem.
Sākam brakt uz Kokneses pusi.Laiks ir 08:10 Autobusā silts, uz logiem dejo mazas lietus pilītes..
Braucam, nepaiet ne desmit minūtes, kad esam atbraukuši un kāpjam arā. Esam klāt pie Koknese kultūras namā. Šeit gide mums stāsta par Koknese seno pili, un vēl neizveidoto „Likteņdārzu”- piemiņas dārzu visiem cietušajiem 2.pasaules kara laikā. Gides stāstu papildina maketi.
Ejot gar parku apskatam vecā barona saimniecības ēkas, gide stāsta par Rūdolfu Blaumani un tā dzīvi pie barona.
Esam nonākuši skaistajā parkā, visapkārt klusums un miers. Mēs fotografējam apkārtni. Uzzinam daudz jauna par vēsturi un parkā esošajiem pieminekļiem. Pilsdrupās ir skaiti un apkārt esošie koki un Daugava mums visiem paceļ garastāvokli. Kad esam apskatījuši to, kas no pils ir palicis, varam sākt savu pikniku. Ētri apsēžamies uz skatuves. Laiks jau ir skaists, saule spīd un vējš ir aprimis. Ap 14:00 sakāpjam autobusā un braucam uz mājām. Priecīgi, noguruši un apmierināti.
Tāda nu bijusi 11.a un 12.a klases ekskursija ar skolotājām Annu Gustavu un Baibu Strautmani.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru