pirmdiena, 2017. gada 13. marts

Velodrošības mācības bērnudārzā

2017. gada 13. aprīlī Rīgas 25. vidusskolas skolēni un četri skolotāji – R. Liepiņa, I. Štauere, G. Šulce un T. Mežis – devās uz 220. pirmsskolas izglītības iestādi, kas atrodas netālu no skolas, lai runātu ar bērniem par drošību, braucot ar velosipēdu, un pastāstītu par Rīgas 25. vidusskolas audzēkņu piedalīšanos Erasmus K2+ projektā “Cycling against Bullying”, kura viena no aktivitātēm norisinājās Itālijas pilsētā Massafra.
Skolēni un skolotāji, ņemot līdzi bumbas, konusus un riņķus, kas nepieciešami, lai organizētu dažādas stafetes, devās ceļā.
Par tikšanos bērnudārzā un par pasākumu atbildīgā bija skolotāja Iveta Štauere.
Pirms došanās pie bērnudārzniekiem Muzeja padomes audzēkņi bija sagatavojuši prezentāciju ar dažādiem noderīgiem padomiem, interesantus jautājumus par velosipēdiem, par to, kas obligāti jāievēro, braucot ar riteni, par drošības jautājumiem uz ceļa, kā arī filmiņu par Itālijas braucienā pieredzēto.
Ierodoties bērnudārzā, skolēnus un skolotājus sagaidīja grupiņa zinātkāru bērnudārza bērnu un viņu audzinātājas.
Skolēni ar prieku rādīja un stāstīja visu sagatavoto. Mazie izrādīja lielu interesi par to, kas redzams uz ekrāna, aktīvi atbildēja uz mūsu sagatavotajiem jautājumiem. Par pareizām atbildēm bērni saņēma balvas – konfektes. Skolā dežurējošā policiste bija sagādājusi skaistas krāsojamās bilžu grāmatas par drošības jautājumiem, ko dāvināt mazajiem.

Pēc nodarbības telpās skolēni palīdzēja bērniem saģērbties, lai varētu doties laukā, kur norisinājās dažādas stafetes un tika rādīti paraugdemonstrējumi uz velosipēdiem, kā pareizi pārvietoties ar tiem, kā arī tika parādīts, ko ar riteni nedrīkst darīt uz ielas, bet kas ir atļauts speciālos laukumos.
Bērnu un skolēnu sadarbība tikšanās reizē bija ļoti pozitīva, visi bija darboties griboši un ieinteresēti.
Pasākuma beigās virs bērnudārza sporta laukuma tika palaists drons, kas bērniem radīja ļoti lielu sajūsmu.
Pasākums patika gan bērnudārza bērniem un audzinātājām, gan skolēniem, gan skolotājiem. Šī tikšanās radīja patīkamas emocijas uz visu atlikušo dienu, un arī mazajiem bērniem paliks kas atmiņā no stāstītā un redzētā par drošību uz ceļa – savas zināšanas bērnudārznieki nostiprinās, nākamajā nedēļā strādājot nodarbībās ar krāsojamām grāmatiņām.
Tikšanās noslēgumā mazie bērni saņēma atstarotājus, mēs, lielie, pateicību – konfektes – no bērnudārza vadības par interesanto pasākumu, vienu labi padarītu darbu, kas bērniem palīdzēs justies drošāk, braucot ar velosipēdu.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru